Nova Trading

Nowe usługi / produkty

Menu

Nowe usługi / produkty

Zakup nowej prasy krawędziowej, wycinarki laserowej oraz gratownicy

Gratowanie - nowa usluga

W lipcu 2021 r. uruchomiliśmy urządzenie do gratowania, czyli usuwania ostrych pozostałości materiału na krawędziach detalu np. po cięciu laserowym. Celem gratowania jest - po pierwsze: usunięcie odprysków, nierówności itp. z powierzchni, przez co poprawia się estetyka wykonanych elementów, po drugie: zapewnienie bezpieczeństwa pracownikowi przed uszkodzeniami dłoni lub innych części ciała przy wykonywaniu kolejnych procesów obróbki materiału.

 

Lipiec 2021

 

Prasa krawędziowa

W Centrum Serwisowym Nova Trading w maju 2021 r. została uruchomiona druga prasa krawędziowa.

Nowe urządzenie służy do gięcia mniejszych i cieńszych detali w porównaniu z działającą już prasą krawędziową. Możliwości techniczne nowej prasy:

 
•    Gięcie blach nierdzewnych o grubości od 0,4 do 3,0 mm*
•    Gięcie blach aluminiowych o grubości od 1,0 do 4,0 mm*
•    Gięcie blach na długości 2000 mm
•    Nacisk 80 ton
•    Sterowanie numeryczne 5 osi
•    Laserowy pomiar kąta gięcia
•    Kompensacja wyoblania stołu
•    Wysokiej jakości narzędzia przeznaczone do pracy ze stalą nierdzewną/aluminium


 *dostępny zakres giętych grubości zależy od gabarytów detali

Po uwzględnieniu możliwości technicznych obu działających obecnie pras krawędziowych, nasza firma jest w stanie giąć elementy z blach nierdzewnych oraz aluminiowych w następujacych zakresach:

  • Gięcie blach nierdzewnych o grubości od 0,4 do 8,0 mm*
  • Gięcie blach aluminiowych o grubości od 1,0 do 8,0 mm*
  • Gięcie blach na długości 3050 mm

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych na elementy gięte z blach.

 

Maj 2021

 

 

Wycinarka laserowa

W maju 2021 r. park maszynowy Centrum Serwisowego Nova Trading został uzupełniony o kolejną wycinarkę laserową 2D - TruLaser 5030 fiber L76.

Parametry techniczne nowego lasera:

  • Obszar roboczy 1500x3000 mm
  • Stal nierdzewna - zakres cięcia od 0,5 mm do 16 mm
  • Aluminium - zakres cięcia od 0,8 mm do 10 mm
  • Moc rezonatora 8000 W
Rekomendujemy cięcie blach o większej grubości na urządzeniu waterjet.
Zachęcamy do składania zapytań ofertowych na laserowe cięcie blach nierdzewnych i aluminiowych.
 
Maj 2021
 

SPAWANIE - nowa usługa Nova Trading

Nova Trading poszerzyła zakres usług o spawanie stali nierdzewnych oraz aluminium. W styczniu 2020 roku został uruchomiony Dział Spawanie w Centrum Serwisowym w Toruniu. Korzystając z tego, że firma ma możliwości cięcia i gięcia blach, będzie mogła teraz dodatkowo oferować spawanie wyprodukowanych elementów.

Nova Trading świadczy usługi z zakresu spawania metodami (PN-EN ISO 4063):

  • 131 – MIG
  • 135 - MAG
  • 141 - TIG

Maksymalna grubość spawanych materiałów wynosi 25 mm.

Specjalizacja w spawaniu tylko stali nierdzewnych i aluminium ma istotne znaczenie dla ochrony tych materiałów przed korozją (brak kontaktu ze stalą czarną). Ponadto z uwagi na konieczność zachowania w wielu przypadkach walorów estetycznych produktów końcowych wykonanych z tych materiałów, pracownicy dokładają starań, aby wygląd spoin oraz powierzchni materiału spełnił oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Oferta usług spawania skierowana jest do firm produkcyjnych m.in. z branży budowlanej, przemysłu spożywczego, chemicznego, celulozowo-papierniczego, ochrony środowiska, produkcji energii oraz przemysłu transportowego.

Jakość złącz spawanych w wyrobach i konstrukcjach decyduje w przyszłości o bezpieczeństwie ludzi, w związku z tym musi być ona zagwarantowana zarówno poprzez kontrolę po zakończeniu spawania, jak również przez stosowanie sprawdzonych procesów i warunków technologicznych spawania. Dodatkowo musi być zapewniona odpowiednia jakość materiałów konstrukcyjnych, odpowiedni park maszynowy, a także wysokie kwalifikacje personelu spawalniczego.

W Nova Trading proces spawania realizowany jest pod nadzorem personelu z uprawnieniami IWE oraz z dużym doświadczeniem w branży konstrukcji spawanych. Spawacze posiadają wysokie umiejętności poparte posiadanymi certyfikatami według norm PN EN ISO 9606-1, 9606-2. Wyroby objęte są kontrolą wymiarową zgodnie z normą PN-EN ISO 13920 (tolerancje ogólne wyrobów spawanych), a złącza spawane podlegają kontroli z zakresu badań nieniszczących zgodnie z normami  PN-EN ISO 5817 oraz PN-EN ISO 10042 metodami VT i PT.

Stale DUPLEX oraz stale ŻAROODPORNE - nowe produkty w ofercie Nova Trading

Więcjej informacji na temat nowej oferty produktowej naszej firmy znajduje się na podstronach:

- stale DUPLEX

- stale ŻAROODPORNE

Powered by VOBACOM
to top